Уулвърхемптън и Ливърпул играят при резултат 3:0 в мач от 22-я

...

НА ЖИВО: Уулвърхемптън - Ливърпул 3:0, мърсисайдци са в шок

Уулвърхемптън и Ливърпул играят при резултат 3:0 в мач от 22-я кръг на Висшата лига.

В 3-а минута пристигна първият удар в мача, откакто Матеуш Куня опита изстрел от отдалеченост, само че Алисон внимаваше и отрази. Само две минути след това Хи-Чан Хуан получи в наказателното поле на съперника, а Джо Гомес не се ориентира добре, до момента в който нападателят насочи мощен удар, който се отклони в дясната греда, само че по-късно ришокира в Жоел Матип, който нямаше какво да направи и топката се озова във вратата на мърсидайци - 1:0 за Уулвърхемптън.

В 12-а минута Маатеуш Куня съумя да си освободи пространство, при което Джо Гомес не съумя да се оправи добре, а топката доближи до Крейг Доусън, който въпреки всичко стреля мощно от точката на дузпата, с цел да удвои резултата - 2:0.

В 14-а минута Дарвин Нунес бе изведен на хубава позиция и опита удар с десния крайник, само че Жозе Са реагира, спасявайки с една ръка. Малко по-късно Салах се ориентира добре в наказателното поле на Уулвс, само че ударът му с левия крайник прелетя над напречната греда на стража на " вълците ".

В 26-а минута Жоел Матип позволи ужасяваща неточност, а Матеуш Нунеш съумя да излезе самичък против вратаря, само че Алисон съкрати бързо дистанцията реагира добре. В последвалата офанзива Трент Александър-Арнолд стреля отдалече, само че още веднъж не бе прецизен.  Хи-Чан Хуан получи травма в 40-а минута и бе наложително сменен от Адама Траоре. До края на първата част темпото доста спадна и нямаше повече рискове пред двете порти.

В 51-а минута Наби Кейта бе на чудесна позиция и шутира от границата на наказателното поле, само че беше отказат от навременна интервенция. Пет минути по-късно Мохамед Салах бе открит в рискова зона и опита сложен удар с левия крайник, само че още веднъж не сполучи. В 62-а минута Ливърпул се възползва от неточност на противника и Коди Гакпо отклони за Мохамед Салах, който опита техничен изстрел, само че той не бе сполучлив.

В 67-а та минута Дарвин Нунес бе изведен по великолепен метод от Трент Александър-Арнолд, а уругваецът остана самичък против вратаря, само че мощният му удар бе избавен от Жозе Са. Четири минути по-късно Тиаго позволи ужасяваща неточност, а Адама Траоре се отличи с превъзходен пас, намерил Рубен Невеш в наказателното поле, който се възползва от обстановката и стреля в долния десен ъгъл - 3:0.

Стартови сформира:

Уулвърхемптън:  1. Жозе Са, 3. Райън Аит Нури, 23. Макс Килман, 15. Крейг Доусън, 22. Нелсън Семедо, 22. Матеуш Нунеш, 8. Рубен Невеш, 5. Марио Лемина, 21. Пабло Сарабия, 12. Матеуш Куня, 11. Хи-Чан Хуан

Треньор:  Хулен Лопетеги

Ливърпул:  1. Алисон, 26. Андрю Робъртсън, 2. Джо Гомес, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд, 43. Стефан Байчетич, 6. Тиаго, 8. Наби Кейта, 18. Коди Гакпо, 27. Дарвин Нунес, 11. Мохамед Салах

Треньор:  Юрген Клоп